{ "@context": "https://schema.org", "@type": "BreadcrumbList", "itemListElement": [ { "@type": "ListItem", "position": 1, "name": "Home", "item": "https://anihrasul.blogspot.com/" }, { "@type": "ListItem", "position": 2, "name": "News", "item": "https://anihrasul.blogspot.com/search/label/news?m=0" }, { "@type": "ListItem", "position": 3, "name": "Subcategory", "item": "https://anihrasul.blogspot.com/search/label/news?m=1" } ] }

A Google mesterséges-intelligencia-szoftvere (MISZ) két napon belül ugyanezt a következtetést ért el, amire az Imperial College London kutatói tíz évig foglalkoztak. írja a Live Science . A kutatók kutatták annak módját, hogyan infekálhat bakteriumpopulációt egy rezisztens szuperbirus, s amire felkeresték a Google Tudós Segédeszközénél valamit előre közzétéve az eredményüket, kérdést arra vonatkozóan, hogy mit vélekednek e téma kapcsán.

Az utánpadlást igénylő kutatásban arra koncentrálva voltak, milyen módon befolyásolja egy, baktériumokra cselekvő vírust (cf-PICIs) a szárazsípúttal hasonló sokféleségüket tartalmazó bakteriumpopulációt. Kutatók gondolkodása szerint ez a vírus talán megszállja és felhasználja más, nemzetközi eredetű vírusok eszközeit, amelyek segítségével penetrik a baktériumpucértükbe. E hipotezist sikerült megerősítésre hozni, ami lehetővé teheti a gyógyszeres épséges fázishelyrehozás fejlődését az antibiótikum-visszaélések ellen.

Becslések szerint évente 4,95 millióan halnak meg Az antibiótikumellenes baktériumok miatt fennáll a férfiítés veszélye. Sok oka van ennek: az elterhült és túlzott gyógyszerhasználat hatalmas mérlegmozgó, viszont a mikroökoszférától sem tehetünk megfelelő magatartást; ez azt jelenti, hogy ahhoz, ameddig szerelvényesen nőnek fel és osztódnak annyi közegben, mint csak lehet, ott befolyásolják egymást és fejlődnek ilyen módon ellentétbe álló eszközökkel rendelve. Ezáltal csökken a gyógyszereink hatékonysága. aggasztó probléma Mert hosszan láthatóan azt eredményezi, hogy az antibiotikumok lehetőséget adhatnak a vírusok számára arra, hogy ellenállást fejlessenek ki. Ez a rezisztenciát okozza abban az esetben, amikor a baktériumok mivel évolutív változásuk miatt rövid idő alatt immunizálódni kezdnek az általunk létrehozással ellentétes élettani stresszel kapcsolatban, és még lehetséges, hogy ekkora nyomórészekkel is kompenznált feltekinthetnének ilyen jelenségeket.

Miután elérte őket, kérték az MÍ-eseket, hogy vizsgálják át a helyzetet. Két nap múlva az eszközhöz hozzáadott program több potenciális választ is ki lett dobva, köztük azt is, hogy valószínűleg ez a felsorolt vörös elemzi és eltakar érzelmi részeit más vírusoknak.


„Az basically azt fejezi ki, hogy az algoritmus képes volt átnézegetni a meglévő bizonyítékokat, elemznie a lehetséges útvonalakat, feltehetnie a kérdéseket, kidolgoznia a kísérletek terveit és hasonlóságot találni egy hipotézishez, ami évrákig bonyolult wissenschaftliches munka volt számunkra, de ez csak apró részletét vesztette el az időből.”
(Note: The phrase "wissenschaftliches munka" was kept as it seems to be German for scientific work.)

-mondta José Panadés, a tanulmány fő szerkesztője. Kérdést intéztek meg a Goole-nek arra vonatkozóan, hogy szükségük van-e a kísérleteik eredményeire, de a cégnem az volt a válasza, hogy nem.

Természetesen az MI nem volt képes pontosan megszólalni arról, hogy ez vagy azt a megoldást garantálták volna, de jelentősen leegyszerűsítheti a kutatóknak a feladatot, amennyiben pl. kiemelje egyértelmű vakuáló eszközöket (természetesen ezt szükséges racionálni, hogy a kutatók elkapcsolódjanak hozzá). Ezzel a technológiával kapcsolatos információ talán ismertnek tekinthettek, hiszen a magyar rákkímélő gyógyszerek fejlesztő társaság, a Turbine évtizedek óta dolgozik rajta. ezzel a módszerrel dolgozik .

Az általános nézet szerint ezzel az esettel sikeresnek számítanak (bár a kutatók még nem nyomorúszt csökkenték a munkájuk). itt olvasható ), az alkalmazása mestereségintelligenciával kutatásokban továbbra is vita tárgya marad. A kísérleti megközelítés, amelyet a mesterséges inteligencia ajánlana szerzett, gyakran nem megismételhetőek ( ami természetesen az egyik kulcsfontosságú elem a kutatási munkának ), s Természetesen néha csak azt is elmondhatjuk hogy téves következtetésekre jutnak , vagy lélektani személyek (azaz alapozólag hazudnak).

 
Top