{ "@context": "https://schema.org", "@type": "BreadcrumbList", "itemListElement": [ { "@type": "ListItem", "position": 1, "name": "Home", "item": "https://anihrasul.blogspot.com/" }, { "@type": "ListItem", "position": 2, "name": "News", "item": "https://anihrasul.blogspot.com/search/label/news?m=0" }, { "@type": "ListItem", "position": 3, "name": "Subcategory", "item": "https://anihrasul.blogspot.com/search/label/news?m=1" } ] }

Elkeserítheti, ha új telefonot vagy laptopot kap és nem tudja megemlíteni a wifi-jelszót. Így találnia kell ezt információt valahol írott formában – lehet, hogy egy cettel vannak leiratkozva, vagy kicsivel íróddák ki rajta a routernél. De van egyszerűbb módja: az eszközökön ezek már elmentékenyültek!

Az elfelejtett wifijelszó megtalálása

Android

Amennyiben Google Pixel eszközeit használod, navigálj ahhoz a Beállítások menühöz, majd válassza ki a Hálózat és internet elemet, s az Internet opcióval folytassa. A kapcsolódott wifi-hálózat címkét követő fogaskerék-ikonra történhet rákattintás, ami révén felkeremlik egy Megosztás gombot. Ezen azonosítást követően QR-kód formájában Megtekintheted az elérési információkat, és a jelszó alatt található.

A Samsung Galaxy modelljeinek esetében a Beállítások menüpontban válassza az Összeköttetések lehetőséget, majd kattintson a Wi-Fi elemre. Az összekötött hálózatnév mellől lépjen a cogwheel-ikon felé – ezáltal a rendszer alapértelmezettként zárja le a jelszavát csillaggal. Amennyiben rábújni fog Ön ezt az ikont, és erősíti megfelelően az identitást, láthatóvé változik a biztonsági titkos kulcs.


Más Android-eszközökhön ugyanígy megtalálhatod a Wi-Fi-beállítások menüpontját aإدارية
صند(Initialized.PerformLayout()); Gizmondo cikke szerint .

iOS

Az iPhone-en nyisd meg az Applistát és keress felülre a "Beállítások" elemet. Itt navigálj végig a Wi-Fi opciók mentén, majd klikkelj a csatlakoztatott hálózat címke melletti „i” betűikonra. Ezután szerepelni fog egy bejelentkeztethetőségi párbeszédpanel, amit a Face ID-vel vagy egy jelszavaval tehetsz igenné zve. A sikeres megerősítés után látszik meg a jelszót is. Végül látogasd el azt a gombot, ami úgy néz ki mint "Másolás", hogy könnyen átmásold információt a másik eszközökre.

Windows

Windows rendszeren Nyisd fel a Beállítások menüét, majd válassza az "Hálózat és internet" elemet, és kattintson a Wi-Fi-ra. Az összekapcsolt hálóznak megjelölhető névén kattintva megjelenik annak részletesebb információját tartalmazó párbeszédpanel, beleértve a Wi-Fi biztonsági kulcssal kapcsolatos beviteli mezöt is, ami egy újonnan megnyíló ablakban ábrázolja a jelszavt.

Az Ismert Hálózatok menüvel régebbi Wi-Fi-khoz is tudsz csatlakozni, sőt, ha megszáll az emlékeid egyik jelszavánál, itt találgathatsz újra azt.

macOS

Az Apple menüből indítsd el a Mac gépen a Rendszerbeállítások programját, majd keresd meg a Wi-Fi opciót. Az Ön által csatlakoztatott hálózat részletjeit a Details gomb segítségével tekintheted meg; bár ha a jelszónak van, akkor görgetgass lentről az Ismeretlen hálózatok listáig. Ekkor közvetlenül a háromszögpontos ikonnal jelölheted ki a Jelszó másolása funkciókat, és ezután beszúrhatod szabadon valamilyen jegyzethez vagy üzenethez.

Ezekkal a trükkökl megoldhatod az elfeledted Wi-Fi jelszavait közben nem kell átdolgoznod a routeddet vagy kérdezz rá másoktól.

(Képek forrása: Getty Images Magyarország)

 
Top