
Nem minden napireportert adott ki azért aggodalomra okozó tapasztalatot egy kutató, aki a Challenger Deep-névvel megnevezettt 11 ezer méter mélységben található Mariana-árok dél-vendéknyi részén dolgozik. Ez a földrajzi helyszín jelölhető fel úgy is, hogy az Oceánusok legsugárzás-súlya nélküli alatti pontja lett volna; csak július elejeig épp csupán 27 ember est le ide, beleértve Cameron-t, James-at. Titanic című film rendezője.
Dr. Dawn Wright, egy másik oceáncsillagos kutató, hasonlóan felhívatlanul kifejezte aggeyű véleményét arról, hogy az emberiség akár a világ távolabb sarkainál is elhagyhat emléket. expedíció után egy fotót tett közzé a Challenger Deep óceánmélységéből, osztja meg meglepettségét, hogy
Üres sörfeltöltött üvegek nyugodtan feküdnek az asztalon.
„További igazságosság szükséges arról, hogy az emberek inkább felmessenek az óceánt és a Természeti környezet egyszerűbb megmaradásáról, ami közös tulajdonunk, sőt, enyhíthetné a jövőbeni problémáinkat!” - mondta dr. Wright az X-es oldalon. A Los Angeles Times előtt ezt követve emlékeztette róla, rendkívül megrázónak találta bepillantani, hogyan formálnák átal az emberi tevékenységek a bolygót leghasznosabbnak tartott területein valamiféle változást.
„Ezen a dobosnál talált takarót végre megtalálhatták azt az egyszerűszívű dolgot, amely még nem ismertünk volna, ha saját kezeinkkel sem csinálnénk. Az ezüst dobozkák több mint 10 kilométernél nagyobb távolságra haladtak be a Csendes-óceán leghüvelykös résein, miközben az írott jelük még mindig jól olvasható volt. Ezzel jelezik, hogy az ember hány síkon képes befolyást gyakorolni a körülöttünk lévő természetre.” – mondta ki a tudós odafigyelemmel arra vonatkozva, hogy ma már sikeresen szemet fedi fel a Föld legmagasabb és legsugárzottabb helyeit is. Például korábban a „világ legmagasabb szemvédelmi dombokának” neveztek a Mount Everest tetőpontjait annyi hulladékot követve, ami ott került elhagyásra turisták általi látogatás során.
( LADBible )
(Borítókép: Búvár az óceánban. Illusztráció: Getty Images)